0212 245 32 22 0532 215 31 49 info@detainsaat.com

DETA İnşaat

Kumcağız Koyu, Kerpe,Kumcağız, Kefken altın üçgeninin batıya bakan, güneşin denizde battığı, hilal şeklinde 1500 metre uzunluğunda 100 metreye varan genişliklerde ayak basıldığında ipekle temas etme hissi veren altın kumsalının yer yer çam ormanlarıyla bitişik ender doğa güzelliklerine sahiptir.
Bir batı Karadeniz kasabası olmasına rağmen Marmara iklim kuşağı özelliklerine sahiptir.Rutubet oranı İstanbul dan düşüktür. Özellikle yaz aylarındaki hafif esintileri bol oksijeniyle sıcak yaz günlerinde nefes alma ferahlığı sağlar. Çam kokusu her daim hissedilir.

Kovanağzı koyu, Capri koyu, Kefken liman koyu, Kumcağız koyu, Miço koyu , Kerpe koyu ve Ömerağzı koyu sırasıyla birbirini takip eden her biri her yaştan kesime adeta doğal havuz özelliği yaşatan İstanbul a en yakın koylardır ve bu koylar birbirlerine yürüme mesafesindedir. Her sabah bu koylarda yürüyüşe çıkan trekking tutkunlarıyla sık sık selamlaşırsınız. Biraz daha aksiyon istiyenler için ise Pembe kayalardan ve Kerpe nin mağaralı kayalıklarından denize girmek apayrı bir keyiftir.
Denize paralel seyreden çam ormanları içerisinde var olan doğal yollar trekking meraklıları,bisiklet ve ATV tutkunları için her biri ayrı ayrı doğal parkur alanlarıdır.
Kefken in Pazar günleri kurulan Pazar yerindeki doğal ürünler, süt ve süt ürünler ise hasret kaldığımız organik ürün ihtiyaçlarımızı karşılar.
Kefken limanı her sabah erkenden yanaşan balıkçı teknelerinin getirdiği canlı balıkları ihtiyaç kadarını limana bıraktıktan sonra kalanını İstanbul a taşır.İlkbaharda kalkan balığını sonbaharda lüferi, palamutu ve her gün istavriti, mezgiti,hamsiyi,tekiri hiçbir yerde bu kadar taze bulamazsınız.
Deta İnşaat’ın 2005 yılından itibaren kendine lokasyon seçtiği bu bölge özellikle İstanbul’ a 80 dk.İzmit ve Adapazarı na 30 ar dk. lık mesafesiyle yoğun talep almaktadır.
Club Maraşoğlu Korupark bu lokasyonda Deta İnşaat’ ın tatil köyü konseptindeki sekizinci tatil sitesi projesidir.
free poker machines

Deta İnşaat ©