0212 245 32 22 0532 215 31 49 info@detainsaat.com

Neler Yapıyoruz

HAYATINA YENİ BİR YÖN VERMEK İSTEYEN HERKES İÇİN ,Denizi,kumu,güneşi özledik.Dalgaların kumlarda çıkardığı sesi,kuş seslerini,yaprak hışırtısını,sessizliği,sonbaharda kırmızı,turuncu,sarı yaprakların süslediği ormanlara bakmayı,o yaprakların arasında yürümeyi,rüzgarı,yağmuru,sahilde küçük balıkçı lokantasında yenen balığı,sahile vuran dalgaları izlemeyi,ilkbaharda açan çiçekleri,maviyi ve yeşili bir arada görmeyi,bir meyveyi dalından koparıp yemeyi, pazardan alışveriş etmeyi,herkesin sizi tanıdığı sokaklarda yürümeyi,istediğimiz zaman yalnız kalmayı,dostlarımızla hep bir arada olmayı özledik.
Bunun için Club Maraşoğlu Korupark’a gittik.

KUMCAĞIZ, KEFKEN,KERPE ALTIN ÜÇGENİ
Masmavi denizi ve yemyeşil çam ormanlarıyla Kumcağız, Kefken,Kerpe altın üçgeni iklim açısından İstanbul’ a benzerlik göstermektedir. Gündüz Kumcağız’ ın altın kumsallı plajının tadını çıkarırken akşam üzeri harikulade bir ortamda güneşin denizde batışını izleyebiliyorsunuz.
Kıyı yerleşimleri içinde en gelişmiş yer olan Kefken,denizi,kumsalları ve çam ormanlarıyla bambaşka bir doğal güzelliğe sahip.Kışın 1.500 olan nufus yaz aylarında 20.000 civarına ulaşıyor.Kefken,çevre yerleşim birimlerine göre sosyal yönden en geniş imkanlara sahip.Pazar günleriyse,en taze ve doğal gıdaların bulunabileceği halk pazarı kuruluyor.
Kefken’in hemen yanıbaşında bulunan Pembe Kayalar,ilginç jeolojik yapısı ile görenleri hayrete düşürüyor.Suyun içindeyken yumuşak olan kayalar,çıkarıldıktan sonra sertleşiyor.Bu özelliğinden dolayı,insan gücüyle dikdörtgen şeklinde kesilip,deniz yoluyla İstanbul’a getirilerek Ayasofya ve Sultan Ahmet dahil bir çok caminin yapımında kullanılmış.Bugün bölgede kesilmiş ama yerlerinden çıkarılmamış durumdaki taşlar ilginç manzaralar oluşturuyor.
Cenevizliler zamanından kalan Miço Limanı;her görenin hayran kaldığı doğa harikası bir koy.Kumcağız ile Kerpe arasında etrafı tamamen çam ormanlarıyla çevrili bu yeryüzü cennetinin kapıları sizler için sonuna kadar açık.
kumcaz sahil1

Deta İnşaat ©